Talentum Hungaricum: Új dimenziók a művészeti tehetséggondozásban
A fellépő 16 formáció által a zene és tánc fúziója új harmóniát teremtett, gazdagítva Magyarország művészeti kínálatát. A komolyzene, jazz, népzene és könnyűzene improvizatív elemei, valamint a modern tánc, klasszikus balett és néptánc mozgáskultúrája új dimenziókat nyitott a tehetséggondozás területén.
A fiatal tehetségek előadása egyedi atmoszférát teremtett, történetet mesélt, különleges művészeti világba kalauzolta a közönséget. A színpadon megjelent a szakmai támogatás és a művészet határtalan világa. A program mentoraiként a fiatal tehetségekkel együtt fellépő művészek, Gubik Petra, Balázs János és Berecz István egységesen emelte ki a program művészeti tehetséggondozásban betöltött egyedülálló szerepét.
A Nemzeti Tehetség Központ által életre hívott Talentum Hungaricum program kiemelkedő zenei- és tánctehetségeknek biztosít lehetőséget a fejlődésre, kibontakozásra.
A fiatal tehetségek a program keretében erősíthetik kreativitásukat, megmutathatják sokszínűségüket, inspiráló fellépéseik révén elmélyíthetik előadói készségeiket, de legfőképp, neves mentoraik segítségével olyan sikeres produkciókat állíthatnak össze, amelyek nemzetközi szinten is megállják a helyüket. Mindezek mellett a program segíti a „színpad mögötti világ” megismerését, az önmenedzsment folyamatát. A Talentum Hungaricum kulturális missziót is vállal, amelynek célja a magyar kulturális örökség hiteles és innovatív megjelenítése. A program résztvevőinek nem csupán arra van lehetőségük, hogy kibontakoztassák tehetségüket és szakmai fejlődésükre fókuszáljanak, hanem egyben arra is, hogy egyfajta kulturális nagykövetekké váljanak, akik a nemzetközi színpadokon bemutatják Magyarország gazdag kulturális hagyományait és sokszínűségét. A Talentum Hungaricum keretében új formációk alakultak, közösség született.